makijaż permanentny oczu

Zawsze chcemy wyglądać olśniewająco, co jest możliwe dzięki najróżniejszym zabiegom oferowanym w salonach kosmetycznych. Dzięki wysokim kwalifikacjom personelu można podkreślić walory swojej natury, a to dzięki najnowszym technikom makijażu. Jeśli nie lubimy codziennie się malować lub kiedy chcemy poświęcać czas na coś innego, to rewelacyjnym sposobem będzie makijaż permanentny oczu -jest to delikatniejsza forma tatuażu, wykonywana przez doświadczoną i licencjonowaną w tej dziedzinie kosmetyczkę – linergistkę.

Jak przygotować się do makijażu permanentnego oczu?

Przed zabiegiem warto zadbać o to, by powieki były odpowiednio nawilżone i gładkie. Jeżeli skóra na nich jest bardzo wrażliwa i łatwo puchnie, to wcześniej można przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. W przypadku stosowania odżywek stymulujących wzrost rzęs trzeba je odpuścić na miesiąc przed i po zabiegu, a kiedy farbujemy rzęsy henną należy odczekać kilka dni. Przed tym szczególnym upiększaniem oczu zrezygnujmy także z przyjmowania paracetamolu lub aspiryny, które mogłyby spowodować zasinienia na powiekach. I co najważniejsze – sztuczne rzęsy trzeba ściągnąć.

Pielęgnacja oczu po makijażu permanentnym

Jeśli jesteśmy już po wszystkim, to linergistka sama zaleci, jakie kosmetyki można i należy aplikować. Co więcej, nie można myć tych miejsc mydłem, tylko bardzo uważnie je pielęgnować według wskazań – omijając je można łatwo odbarwić cały efekt. Konieczne jest również zrezygnowanie z korzystania: z sauny, zabiegów SPA, basenu, solarium. Wypada także odstawić cienie i maskary do rzęs.

Jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

Makijaż permanentny oczu jest zabiegiem, polegającym na wprowadzaniu sterylnych igieł z odpowiednim pigmentem w naskórek. W ten sposób wykonywane są kreski na górnej lub dolnej powiece tuż przy linii rzęs. Zastosowanie kremu znieczulającego pozwoli na zmniejszenie bólu w czasie tych kilku lub kilkunastu minut trwania całej procedury. Bezpośrednio po zabiegu oczy będą opuchnięte, co będzie normalną reakcją. Następnie w ciągu 4-7 dni zabarwienie będzie słabło do 50% barwy wyjściowej. Po około 3-4 tygodniach koniecznością jest ponowne wykonanie zabiegu, które ma na celu utrwalenie i wzmocnienie koloru poprzez dopigmentowanie.
Cena jest zróżnicowana w zależności od rodzaju kresek. Waha się ona od 400 zł do 600 zł. Jest także opcja stworzenia dekoracyjnych kresek górnych, w cenie od 900 zł do 1200 zł.

Cudne oczy

Nieskazitelny wygląd jest standardem, toteż poddanie się makijażowi permanentnemu może wyleczyć kompleksy, zatuszować niedoskonałości, a także wpłynąć na życie codzienne. Jeśli jesteśmy typem zapracowanym, lub gdy często podróżujemy i nie mamy możliwości tworzenia makijażu, a chcemy wyglądać przyzwoicie – to taka realizacja w salonie kosmetycznym sprawdzi się pod każdym względem. Niezbędne jest pamiętanie o wszelkich zaleceniach, by rezultat nas zadowolił i nie trzeba było poddawać się korekcji przez długi czas. Zatem od dziś można porządnie zastanowić się nad tym, jakie kreski chciałybyśmy mieć i kto je profesjonalnie wykona. Poczucie spełnienia jest priorytetem, toteż zadbanie o swój wygląd zewnętrzny przyczyni się do emanowania radością każdego dnia, o każdej porze roku.