Odpowiednio dobrana biżuteria

Odpowiednio dobrana biżuteria stanowi nie tylko świetne uzupełnienie Twojej stylizacji, ale również odpowiada za uwydatnienie naturalnego kobiecego piękna. Z tego względu tak ważne jest, by noszone kolczyki, łańcuszki, bądź bransoletki „współgrały” z danym typem urody, tworząc jedną, spójną całość.

Profesjonalna jednostka certyfikująca Global Quality – oferujmy usługi z zakresu audytów i certyfikatów BRC.

Dobór biżuterii zależny jest przede wszystkim od okazji, na jaką kompletujemy nasz strój. O ile casualowa stylizacja nie wymaga widocznych elementów galanteryjnych, o tyle kreacje wieczorowe zazwyczaj narzucają dobór nie tylko widocznej, ale i oryginalnej biżuterii.

W doborze galanterii niezwykle pomocne będzie ustalenie kształtu twarzy danej z Pań. Kobiety o nieco okrąglejszych kształtach twarzy powinny skierować się ku biżuterii o prostolinijnych wzorach. Kolczyki podłużne, jak choćby „sople” nie tylko wydłużą szyję, ale również uwydatnią kości policzkowe i kość żuchwy. Wiszące kolczyki są świetną propozycją zarówno, jako uzupełnienie stylizacji dziennej, jak i wieczorowej. Podczas komponowania kreacji na wieczór warto zwrócić uwagę, by dobierane kolczyki były widoczne. Jest to istotne nie tylko ze względu na strojny charakter wydarzenia, ale również niecodzienne fryzury, które powinny zostać uzupełnione stosownym dodatkiem.

Decydując się na widoczne kolczyki, warto zrezygnować z dodatkowych zdobień wokół twarzy. Zgodnie z tą zasadą, niepożądane są wszelkie naszyjniki, które odwracają uwagę od głównego elementu galanterii. Niemniej jednak nie znaczy to, iż kolczyki mają pozostać jedynym zdobieniem naszej stylizacji. Charakterystyczne kolczyki świetnie komponują się z równie widocznym pierścionkiem. Dzieląca ozdoby odległość sprawia, iż wyraźne elementy biżuterii uzupełniają się, a jednocześnie nie wywołują wrażenia przesytu.

W sytuacji, kiedy rezygnujemy z wszelkich ozdób uszu i dłoni, warto zastosować się do pewnych zasad dotyczących wyboru naszyjnika. Pierwszorzędną kwestią jest ustalenie, jaki typ dekoltu prezentuje nasza stylizacja. W przypadku dekoltu w kształcie V, warto dobierać wisiorki o prostej linii. Wszelka geometria nie tylko pięknie pasuje się na dekolcie, ale również tworzy efekt niewymuszonej elegancji. Oprócz tego warto wybierać naszyjniki zakończone zawieszką. Ten tradycyjny model sprawdza się zarówno w przypadku Pań o atletycznej budowie ciała, jak też tych z obfitym biustem. Jedynym wyznacznikiem dla kobiet o pełnych kształtach jest zastosowanie się do wskazówki, by wybierać naszyjniki o nieco krótszej długości. Długie naszyjniki wywołują optyczny efekt „wyciągniętej” sylwetki, w związku z tym polecane są osobom o wyższym wzroście i szczupłej figurze.

W momencie uzupełniania kreacji wieczorowej, wyłącznie o naszyjnik, warto zwrócić uwagę na istotne detale stylizacji – w przypadku sukienek, bądź bluzek na ramiączkach, warto zdecydować się na ubiór wisiorków umiejscowionych blisko szyi. Te popularne modele w subtelny sposób wysmuklają i wydłużają szyję, tworząc delikatny, a jednocześnie oryginalny look na wieczorowe wyjścia.

Podobne wpisy