Moda – umiejętność wyboru

Moda to umiejętność wyboru. Przyjemność odzwierciedlania uwielbianych osób to świetny sposób, by wyrazić prezentowane przez siebie poglądy, a także osobiste preferencje. Jednak, w jaki sposób łączyć kolory, by te nabrały spójnego charakteru?

Przede wszystkim należy ustalić, jaki jest typ naszej urody. Tradycyjna pani: wiosna, lato, jesień i zima to odzwierciedlenie barw, które towarzyszą naszemu codziennemu wizerunkowi. Osoby posiadające cieplejszy odcień skóry, jak w przypadku pani wiosny, lato i jesieni, cieszą się intensywniejszymi barwami swoich włosów, a także karnacji. Z kolei Ci z Państwa, którzy mają nieco „chłodniejszą” urodę, posiadają kolor włosów i oczy należący do tzw. zimniejszej palety barw.

Łącząc barwy odzieży, warto kierować się zasadą, iż jeżeli prezentujemy chłodny typ urody, powinniśmy dobierać ubrania w ciepłych odcieniach. Ta prosta reguła znajduje odzwierciedlenie w przypadku cieplejszych typów urody – w takiej sytuacji powinniśmy zdecydować się na chłodniejsze kolory.

Metoda kontrastu znana jest od wielu wieków, ponieważ już w starożytności komponowano kobiece stroje w taki sposób, by uwydatnić naturalne piękno, a także podkreślić atuty naturalnej „kolorystyki” danych osób. Nie bez znaczenia są również kreacje proponowane przez współczesnych projektantów. Wiele z oferowanych strojów sytuuje się pomiędzy różnorodnymi pasmami, o ciemniejszej, a także jaśniejszej fakturze. Czarno-białe kombinezony, a także pasiaste koszule, nie tylko ożywiają cały strój – odpowiednio skomponowane potrafią wysmuklić sylwetkę, a także optycznie dodać wzrostu. Idealnym przykładem tego zabiegu są ubrania, które posiadają poprzeczne wzory. Tak dobrane ułożenie widocznie zmniejsza objętość ciała, a tym samym wyszczupla figurę. Co więcej warto decydować się na zestawianie odcieni cieplejszych i chłodniejszych bezpośrednio w swoich stylizacjach. Dla przykładu wszelkie marynarskie wzory idealnie uzupełniają się z delikatnymi jasnoróżowymi kolorami.

Popularny w tym sezonie odcień nude świetnie uzupełni odzież o nieco mocniejszym charakterze, jak choćby skórzane czarne spodnie, czy jeansy z licznymi ćwiekami. Kolejnym przykładem kontrastu modowego jest bardzo modne łączenie koloru żółtego ze śliwkowym. Zupełnie odmienna gama barw tworzy niepowtarzalną poświatę, a jednocześnie zawsze sprawdza się, jako uwydatnienie naturalnego piękna. Nie bez powodu moda uważana jest za sposób oryginalnego ubioru. Ponoć nie ma nic gorsze od bycia przeciętnym, zatem i tę zasadę powinniśmy wprowadzać w trakcie wyboru garderoby.

Spośród całej palety barw istnieją dwa odcienie, które nie zaliczają się ani do grona kolorów zimnych, czy ciepłych. Mowa tutaj o uniwersalnych czerni i bieli. Dwie klasyczne barwy mogą z powodzeniem dobierane być do każdego typu urody. Ich uniwersalność, a także świetne dopasowanie do pozostałych kolorów, pozwalają na tworzenie dowolnych kompozycji. Oba kolory można nosić razem, dzięki czemu stworzymy wrażenie synchronicznej, harmonijnej całości.

Podobne wpisy