Czapki

Czapki jest to praktyczny dodatek do okrycia wierzchniego zarówno dla Pań, jak i Panów. O ile damska część kupujących klientek posiada pełną paletę dostępnych wzorów i kolorów czapek, o tyle mężczyźni muszą mierzyć się z ograniczoną ilością modeli oferowanych przez sieciówki odzieżowe.

Deski podłogowe Warszawa
http://vipparkiet.pl
Montaż desek podłogowych dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon VIP Parkiet w Warszawie.

Pośród dostępnym modeli czapek męskich na rynku możemy wyróżnić takie fasony jak: czapki pilotki, gawroszki, kaszkiety, a także czapki żeglarskie.

Czapki pilotki jest to jak sama nazwa wskazuje model dodatku zainspirowany służbowym ubraniem lotników. Skórzany z reguły model, inaczej określany jest jako traperka. Ten rodzaj czapki stanowi świetne rozwiązanie dla Panów, którzy poszukują wytrzymałego, a także ciepłego dodatku do swojego okrycia wierzchniego. Oryginalny wygląd, a także praktyczny krój, zasłoni uszy nawet w trakcie najmroźniejszych dni. Pilotki z chęcią zakładane są zarówno w przypadku stylizacji sportowych, jak też uzupełnienie strojów eleganckich.

Gawroszki jest to model inspirowany XX wiekiem. We wspomnianym okresie XX wieku, królował zarówno na gruntach europejskich, jak też amerykańskich. Styl retro i vintage świetnie dopasuje się do klasycznych garniturów, jak też nieco luźniejszych jeansów i bluzy. Gawroszki niegdyś noszone były przez sportowców, kierowców, a także robotników. To właśnie różnica klas uczyniła ten rodzaj czapki odpowiedni dla każdego rodzaju stroju. Obecnie na rynku pojawiają się zarówno wersje na porę letnią, czy jesienną, jak też wersje ocieplane, idealne na zimę.

„Gatsby” czyli innymi słowy czapka angielska to niezwykle gustowny dodatek odzieżowy, skierowany dla mężczyzn lubiących tradycyjną elegancję. Ten model czapki zdobiony jest zazwyczaj kratkowaną fakturą, dzięki czemu nawet najbardziej jednolita stylizacja nabierze charyzmy i charakteru. Kaszkiety jest to model pochodny do wcześniej opisywanych gawroszek. To co odróżnia je od poprzedniczek, to typowo zaciągnięty kaszkiet pod fakturę materiału. Typowa angielsko-szkocka krata stanowi niezwykle oryginalny i pożądany motyw tego sezonu. Historia czapek angielskich sięga, aż XIV wieku. Niegdyś ten rodzaj czapek wykonywany był z owczej skóry. W obecnym momencie można je zakupić w wersji skórzanej, jak też wełnianej. Wybierając czapkę angielską, jako okrycie zimowe, warto zakupić wariant z ociepleniem wewnątrz. Co więcej wielu producentów oferuje czapki angielskie z dodatkową nasadką, która ociepla uszy.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu z całą pewnością jest idealnym określeniem dla czapek żeglarskich. Ten niezwykle gustowny krój zapożyczony został z tradycyjnego odzienia marynarskiego. Innym określeniem na ten model czapki jest nazwa „bretonka”. Pierwsze modele tego typu istniały już w XIX wieku. Cechą charakterystyczną danego modelu jest wytrzymałość na najtrudniejsze warunki pogodowe. Nie straszna im nadmierna wilgoć i niskie temperatury. Pomimo tego, iż czapki kapitańskie funkcjonowały na całym świecie, polski rynek odzieżowy oferuje ten rodzaj dodatku w wersjach narodowych.

Podobne wpisy